Uwielbiamy włoską kuchnię. W "Kuchennych Rewolucjach" Magda Gessler po raz kolejny woła "znów pizzeria!". A przecież włoska kuchnia to nie tylko pizza, pasta czy dolce gelati. To wyczucie estetyki, piękny design, celebrowanie nie tylko jedzenia ale też tworzenia pachnących bazylią, czosnkiem i chianti dań.

Poznajcie marki, które pomogą Wam poczuć słoneczną Italię w Waszych kuchniach ;) 

Granchio 

Znani z tego, że praktycznie podchodzą do prowadzenia kuchni. Nie ważne czy to polska czy włoska Gospodyni Domowa. Każda potrzebuje tych samych narzędzi. Marka znana z patelni Marmo czyli z pyłem marmurowym i oczywiście mnóstwa gadżetów kuchennych. Bawią się paletą kolorów, nie przeszli tylko na biało-czarną stronę. 

 
 
Słyszysz Alessi myślisz ta dziwna wyciskarka do cytrusów, która wygląda jak pająk. Właśnie z wyciskarką Philipe Starck'a kojarzona jest włoska marka Alessi. Projektanci stawiają na ciekawe i nowoczesne rozwiązania, ale mocno trzymają się elegancji. Nawet jeśli coś jest wykonane z tworzywa sztucznego to czuć, że ma to moc znanych projektantów. 
 
 
Ta firma nigdy się nie zmieni. Zawsze będą dominować w niej kolory. Jest też miejsce dla klasyki: biały, szary, czarny, ale Guzzini to przede wszystkim kolory tęczy. Swoje akcesoria wykonują z tworzywa sztucznego, ale nie byle jakiego to akryl, który często wygląda jak szkło, a jest o wiele lżejszy i również elegancki. Guzzini w tym fachu nie ma sobie równych. 
 
 
Smeg to lodówki, okapy i zabudowa kuchni. Tak, też, ale my skupiamy się na tych małych pięknych akcesoriach AGD. Pastelowe kolory plus klasyka to coś, co od zawsze wyróżnia Smeg'a. Ostatnio doznaliśmy zachwytu, gdy pojawiła się nowa kolekcja sygnowana przez dom mody Dolce&Gabbana.