I wtedy jest to czas, by wprowadzić do dziecięcej kuchennej szafeczki trochę porcelany.

Gdy podchodzimy do dzieci z szacukiem i zaufaniem, one nam się tym samym odwdzięczają. Będzie miło zaskoczeni jak Wasze pociechy z godnością zasiądą do posiłku skrobiąc łyżeczką już nie po plastiku ale po porcelanie ;)

Plastik jest zmorą naszych czasów. Starajmy się ogarniczyć jego wykorzystywanie a przede wszystkim kupowanie. Tworzywo jest bezpieczniejsze dla dzieci, powiecie. Ok, ale jeśli się na nie decydujecie, wybierajcie to najlepsze. Zawsze, na ten początkowy czas przygody z jedzeniem, możecie poszukać alternatyw np. silikonowych miseczek od EzPz, dzięki którym spożywanie posiłków będzie zabawne a miseczka nie zostanie zrzucona na podłogę ;)

QForma

Wiecie po czym poznać, że właściciel sklepu został rodzicem? Po nowym dziale dziecięcym ;) nam trochę czasu zajęło stworzenie oferty dla najmłodszych. Wychowuję moje dzieci w duchu demokratycznego podejścia i unikam produktów, które są nietrawałe czy kiepskiej jakości. Jestem też pragmatyczna i staram się nie wprowadzać zbyt wielu gadżetów do naszego życia ale nie można przesadzać ;) i choć odmawiam kolejnego talerzyka z Świnką Peppą i kubka ze Strażakiem Samem, to porcelanowe kubki z sowami czy miseczkę z liskiem od Multiple Choice by TopChoice dałam im już chętnie. Wiem, że uczy to moje dzieci szacunku do jedzenia (podawane jest w ładnej formie), uważności (zrzucona porcelana się stłucze) i poczucia własnej wartości (rodzice mi ufają i traktują na równi ze sobą). 

Kubeczki i miseczki to nie wszystko. Ważne są też sztućće. Wybór mamy mały ale zdecydowałyśmy się na te ekologiczne i pięknie układające się w małej rączce od Bamboo. Mamy też dla już troszkę starszych dzieciaczków sztućce od JosephJospeh, które niby są dla dorosłych ale są zgrabne, małe i w sam raz dla malucha, który zaczyna przygodę z poważnym już jedzeniem ;) 

sztućce dla dzieci Joseph Joseph

Szukamy nadal. Obiecujemy, że w naszym dziale dziecięcym znajdziecie tylko najlepsze, sprawdzone i praktyczne produkty dla małych kuchennych pomocników i smakoszy ;)

Wejdźcie w produkty Multiple Choice by TopChoice i zobaczcie jak fajnie są opakowane. Tu nie ma śmieci. Są pudełka-walizeczki, które mogą służyć jako Lunchbox, są pudełka, które mogą być skytką na skarby a zestawy maja dołączoną karotnową maskę, którą każdy dzieciak z radością założy, by przez chwilę pobyć wilkiem, misiem czy liskiem ;)

zestaw dziecięcy topchoice


Ach i bym zapomniała, dorosłemu śniadanie w tych miseczkach będzie smakowało równie dobrze jak w klasycznej, poważnej porcelanie ale radości z jedzenia będzie miał zdecydowanie więcej ;)

 Zatem smaczego i dobrej zabawy!