Długo zastanawiałam się jak pogodzić wyznawaną ideę minimalizmu z prowadzeniem komercyjnego sklepu. Jedno mówi, by za dużo nie kupować a drugie wprost przeciwnie. Ale ważne jest dla mnie, by być prawdziwą w tym, co robię, dlatego uznałam, że warto się nad tym zastanowić i wnieść prawdziwą wartość do mojej działalności.

W QFormie, najważniejsza zawsze była jakość, i to ona uświadomiła mi, że od zawsze idee minimalizmu w naszym sklepie stosowaliśmy, bo przecież wierzymy od samego początku, że DOBRE STARCZA NA DŁUŻEJ :) Nie chcemy, by Klient co pół roku wracał po kolejny nóż, garnek czy tarkę. Chcemy, by te sprzęty służyły przez wiele lat. Cenimy sobie dobre relacje z naszymi Klientami i cieszymy się gdy, zadowoleni z poprzednich zakupów, wracają po kolejny produkt.

Tym jest dla mnie minimalizm, otaczaniem się produktami, które są funkcjonalne i trwałe. Minimalizm, nie oznacza posiadania mało, ale dokładnie tyle, ile potrzebujemy i jeśli uwielbiamy gotować, to wcale nie musimy się ograniczać do jednej patelni, jednej deski do krojenia czy jednego noża. Miejmy mniej niepotrzebnych rzeczy, tworząc więcej miejsca na te, które sprawiają nam radość. Tego Wam i sobie życzę :)