Wiemy, że podążanie za idelałem bywa onieśmielające i czasem zniechęcające.

Nie wiemy czy kiedykolwiek uda nam się zminimalizować nasze śmieci do pojemności litrowego słoika ale... odmawiając jednej foliowej torby na cotygodniowych zakupach, przez rok, odmówimy ich 52 sztuki. Zakręcając wodę w czasie zmywania, oszczędzimy nawet połowę jej zwykłego zużycia. Odmawiając słomek w knajpie, uratujemy Ziemię przed jednym z bezsensowniejszych plastikowych produktów. Chodząc z własnym kubkiem termicznym, możemy nie tylko odmówić tego kartonowego ale też czasem dostać zniżkę za nalanie kawy w swój...

Każdego dnia podejmujemy zakupowe decyzje. W czasie, gdy wszyscy wołają "Kupuj! Kupuj! Kupuj!" my mówimy "Zastanów się czego potrzebujesz, kup najlepsze, bo to starczy na dłużej a starego nie wyrzucaj, tylko oddaj". Wierzymy, że więcej osób chciałoby żyć w bardziej świadomy ekologicznie sposób, ale "nie mamy na to czasu", "to zbyt skomplikowane", "nie wiemy od czego zacząć" i dlatego my, QForma, nauczymy się tego dla Was, sprawdzimy sposoby, patenty, teorię i praktykę. Przygotujemy dla Was gotowe rozwiązania i wyruszymy w tę drogę razem z Wami i dla nas wszystkich.

Poznajcie marki, które wpisują się w filozofię Zero Waste, i dzięki którym, Wy i Wasze kuchnie będziecie bardziej eko :)


Abeego


Abeego opakowania do jedzenia


Applebag


Applebag


Tescoma


Tescoma


Scanpan


scanpan

 

 


Epicurean


Epicurean


Tassen

 

tassen


TopChoice


Top Choice


Qwetch


Qwetch


Miron Glass


Miron fioletowe szkło

 

Naturofaktura


Naturofaktura


Glasslock


Glasslock


Omami

omami


U-Konserve


Full Circle Home


Nytta Design

Nytta Design